50% успеваемост на Гладбах от бялата точка стигна за три точки (ВИДЕО)

Борусия Мьонхенгладбах спечели с минималното 1:0 домакинството си на Херта Берлин от 3-тия кръг на Бундеслигата.

Любопитното в срещата е, че домакините получиха правото да бият две дузпи. Една през първото полувреме и една след почивката. Аласан Плеа беше точен от бялата точка и реши мача в полза на Гладбах. При втората дузпа Йонас Хофман не успя да се разпише.

Двубоят беше отворен и започна с положения и към двете врати. В 4-тата минута Доди Люкебакио пропусна страхотен шанс да изведе Херта напред в резултата. От чиста позиция той стреля встрани от вратата.

Три минути по-късно Плеа не успя да се разпише. Последваха силни минути за берлинчани, които не успяха да се възползват от два-три доста добри шанса. След като домакините не инкасираха гол в 34-тата минута получиха златен шанс да поведат. Главният съдия посочи бялата точка за нарушение в наказателното поле.

Аласан Плеа се нагърби с изпълнението на дузпата и вкара за 1:0. Така се реваншира за пропуска си в началните минути на мача.

В 63-тата минута Йонас Хофман прати топката в мрежата на Херта, но попадението не беше зачетено заради засада.

Пет минути по-късно ВАР се намеси и подсказа на главния рефер за нарушение в наказателното поле. Борусия получи втора дузпа, а Филип Уремович беше изгонен с втори жълт, съответно червен картон. Хофман изпълни, но ударът му беше спасен от Оливер Кристенсен.

Останал с човек по-малко, Херта не успя да стигне до изравнителен гол. Борусия Мьонхенгладбах запази крехкия си аванс от 1:0. В 82-рата минута Маркюз Тюрам можеше да сложи точката на спора, но Кристенсен отново запази своя тим в мача, като отрази опасния удар.

С победата Борусия събра 7 точки и оглави временнот Бундеслигата. Херта е 15-и с 1 точка.

Официално: Челси взе халф от Интер