Гройтер Фюрт и Карлсруе направиха един от мачовете на сезона във Втора Бундеслига, завършвайки 4:3 в полза на домакините. Двубоят бе белязан от цели 3 обрата и 7 гола, а през втората част за Гройтер влезе и българския национал Лукас Петков, който изигра половин полувреме.

След победата, домакините от Гройтер Фюрт се доближиха максимално до днешния си съперник. И двата тима са с актив от 8 точки, но Карлсруе, който е 11-и, е с една позиция пред Гройтер заради по-добра голова разлика.

През първото полувреме и двата тима бяха много мотивирани и активни, като първи отбелязаха домакините чрез Тим Лемперле в 5-ата минута. Само 2 минути по-късно Карлсруе изравни чрез Робин Бормут.

В 13-ата Гройтер Фюрт си върна аванса от един гол. Негов автор бе снажният централен нападател Диксън Абиама. Последва обаче сериозен спад в играта на домакините, които допуснаха няколко положения пред своята врата, но се спасиха в първите няколко от тях.

В 25-ата минута обаче Марвин Ваничек не прости на съперниковия вратар Йонас Урбих, правейки резултата 2:2. Голямата звезда на Карлсруе Ларс Щиндл, който 9 сезона игра за елитния Борусия Мьонхенгладбах, направи 3:2 в 4-ата минута на добавеното време на първата част.

В буквално ответната атака Диксън Абиама вкара за Гройтер и по този начин първото полувреме завърши с повече от атрактивното 3:3.

Около 10-ина минута след началото на втората част халфът Джулън Грийн си изкара втори жълт и респективно червен картон за Гройтер. Това обаче не сломи домакините, които забиха още едно попадение във вратата на Патрик Дрюс чрез Дамиан Михалски в 64-ата минута.

В 72-ата минута нашият Лукас Петков влезе за водещия в резултата Гройтер Фюрт, като се отличи с 3 завършени дрибъла – показател, който се оказа най-висок от всички 32-ма, участвали в двубоя.

До края на мача нямаше повече голове и така Гройтер записа втора победа в лигата за сезона.