Аякс безкомпромисен срещу Йънг Бойс

Аякс се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като постигна нова победа с 2:0 при гостуването на Йънг Бойс. Така с общ резултат 5:0 нидерландският гранд продължава напред в турнира.

Аякс поведе в резултата в 21-ата минута, когато Гравенберх открадна топката от футболист на Йънг Бойс, веднага подаде към Душан Тадич, който пусна отличен пас към Давид Нерес, който отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата.

Душан Тадич бе изведен на много добра позиция в наказателното поле на Йънг Бойс в 32-ата минута и стреля, но Февр се намеси и изби в корнер.

Едсон Алварес игра с ръка в наказателното поле на Аякс в 35-ата минута. Ситуацията бе разгледана с ВАР и бе преценено, че няма основание съдията Боби Мейдън да свири дузпа за Йънг Бойс.

Аякс направи сериозен пропуск в 38-ата минута, когато Душан Тадич подаде към Николас Талиафико, а той стреля, но Хефти се намеси решаващо, заставайки на пътя на топката, изкарвайки я в корнер.

Аякс направи фрапантен пропуск в 47-ата минута, когато Камара допусна груба грешка и подари топката на Нерес, който веднага намери Клаасен, който бе сам срещу Февр и стреля, но в краката на вратаря на Йънг Бойс.

Камара игра с ръка в наказателното поле на Йънг Бойс в 48-ата минута. Ситуацията бе разгледана с ВАР и бе преценено, че трябва да бъде отсъдена дузпа в полза на Аякс. Наказателният удар бе реализиран от Душан Тадич в 49-ата минута и Аякс поведе с 2:0.

Йънг Бойс отбеляза гол в 53-ата минута, когато Венсан Сиеро сложи топката на главата на Жан Пиер Нсаме, който отблизо я прати във вратата на Аякс, а Едсон Алварес се опита да я избие от голлинията, но не успя и тя влетя в мрежата. Ситуацията бе разгледана с ВАР и бе преценено, че Мешак Елиа е в положение на засада и влияее на ситуацията, заради което голът не бе зачетен заради засада.

До края на мача Аякс контролираше ситуацията и можеше да вкара и трети гол.

След две победи Аякс се класира за четвъртфиналите на Лига Европа.