Дербитата в 11-тия кръг на Ередивизи се развиха по-идеалния сценарий за Аякс. Грандът от Амстердам размаза Фейенорд с 4:0, а основият конкурент ПСВ Айндховен загуби с 0:4 у дома от АЗ Алкмаар. Преднината на Аякс в холандското първенство набъбна до 6 точки пред ПСВ, АЗ и Витес.

Дербито между Аякс и Фенейорд бе предрешено още през първото полувреме. Домакините вкараха цели 4 гола между 2-рата и 40-тата минута, с което показаха превъзходството си над гостите. Хаким Зийех се разписа след само 120 секунди игра. Мароканецът се възползва от неразбории в наказателното поле на Фейенорд. В 7-мата Николас Таляфико удвои преднината, след като засече центриране. Давид Нерес и Дони Ван Де Беек вкараха в 37-мата и 40-тата, за да може всичко да бъде решено след полувреме. Втората част Аякс продължи с натиска, но до повече голове не се стигна.

Неделната вечер бе меко казано кошмар за ПСВ. Грандът от Айндховен бе унижен у дома от АЗ Алкмаар, който спечели с 4:0. В 22-рата минута Раян Томас бе изгонен за ПСВ, което улесни задачата на гостите. Майрън Боаду вкара в 45-тата минута, а само 60 секунди по-късно повтори упражнението. Йонас Свенсон оформи класиката в 71-вата минута, а Дани Де Вит реализира за 4:0 в полза на АЗ в 76-тата.