Представителят на Ансу Фати – португалският мениджър Жорже Мендеш, вече е в Барселона, където ще започне финалните преговори с ръководството на каталунците за удължаването на договора на 18-годишния нападател.

Очаква се двете страни да си стиснат ръцете в следващите няколко дни и да сложат подписи под договор, който ще бъде до лятото на 2025 г.

Преговорите между играча и отбора са в напреднала фаза, но от Барселона не планират да обявят публично споразумението тази седмица. Детайлът по договора на Фати, който остава да се доуточни, е клаузата за прекратяване на контракта, която да гарантира на Барселона, че Фати няма да бъде взет от друг отбор, който ще плати откупната му клауза.

Фати е юноша на Барселона, където пристига през 2012 г., когато е едва на 10 години. Той преминава през юношеските формации на каталунците, като дебютира за мъжкия състав през август 2019 г. От новия сезон на него е поверена фланелката с №10 в Барселона, която бе освободена от преминалия в Пари сен Жермен Лионел Меси.

Халф на Гладбах отказва да преподпише, иска в Барселона

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS