Айнтрахт и Херта спряха пропадането с равен

Айнтрахт Франкфурт и Херта Берлин не се победиха в мач от 14-тия кръг на германската Бундеслига, приключвайки при 2:2. Гостите от столицата трябва повече да съжаляват, след като имаха преднина от две попадения. Все пак, добрата новина и за двата тима е, че спират негативните си серии в шампионата, след като Айнтрахт имаше 3 поредни загуби, а Херта 5.

Срещата започна двуостро като шансове за гол нямаше до 15-ата минута, когато Дейвид Зелке изпусна невероятен шанс за Херта. В 30-ата обаче неговият съотборник Доди Лукебакио даде аванс за гостите от Берлин, след като Груич го изведе в наказателното поле и нападателят не сбърка. Само 8 минути по-късно пък Джибрил Соу прати топката в мрежата на гостуващия тим за 1:1, но ВАР видя фаул при изграждането на атаката и така резултатът между Айнтрахт и Херта след  полувреме.

В 63-ата минута Груич удвои за Херта, след като центрирана топката бе отклонена от Дедрик Боята и на празна врата халфът вкара. След около 120 секунди, Мартин Хинтерегер намали за 1:2 след като засече точно центриране от корнер с глава.

В 71-ата пък отново не бе зачетен гол за домакините след нарушение в нападение. Все пак натискът на Айнтрахт си каза думата в 86-ата минута. Хинтерегер отново игра с глава след пас от ъглов удар, но този път я прати на пътя на съотборника си Себастиан Роде, който с шут оформи крайното 2:2.

Айнтрахт Франкфурт събра 18 точки след 14 мача и заема 10-тото място, а Херта е с 16-то с 12 пункта.