Ал Хилал се наложи над Ал Фатех с 2:0 като гост в мач от 12-ия кръг в саудитската професионална лига. Воденият от Жорже Жесус започна да свиква с липсата на голямата си звезда Неймар, който скоро няма да се завърне в игра, тъй като претърпя тежка контузия по време на мачовете с националния отбор на Бразилия.
Александър Митрович даде аванс на Ал Хилал, след като бе точен от дузпа в 5-ата минута. Сръбският таран вкара своя девети гол за тима от Рияд.
В третата минута на добавеното време Мохамед Ал Бурайк намери Салем Ал Давсари, който съумя да прати топката в мрежата, за да удвои преднината на Ал Хилал и по този начин да реши всичко в двубоя.
Ал Хилал остава лидер в Саудитска Арабия, като вече е на 7 точка над своя преследвач Ал Насър, след като има 32 пункта в актива си. Ал Фатех пък е на 4-а позиция с 23 точки.
В друг мач, който се изигра по същото време Ал Таи и Ал Фейха завършиха при резултат 3:3.
Антони Нвакаеме изведе Ал Фейха напред в резултата в 15-ата минута. Ал Таи обаче успя да направи пълен обрат, а и да поведе с 3:1, след като Енцо Роко, Ракан Шалман и Бернард Менса вкараха в рамките на 8 минути между 21-ата и 29-ата минута на срещата. Хенри Оньекуру върна един гол за Ал Фейха в 67-ата минута, а три по-късно Фейшън Сакала възстанови равенството.
Неймар увери, че е изцяло фокусиран върху възстановяването си
Неймар претърпя операция в Бразилия
Неволите за Неймар продължават: годеницата му го е напуснала
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS