Ал Хилал спечели Суперкупата на Саудитска Арабия, след като се наложи убедително над Ал Итихад с 4:1 на стадион „Мохамед бин Зайед“ в Абу Даби, Обединени Арабски Емирства. Ал Хилал мина и през Ал Насър на Кристиано Роналдо в полуфиналния двубой, за да спечели трофея.

Малком даде ранен аванс на Ал Хилал още в 5-ата минута, когато получи топката в наказателното поле на Ал Итихад от Салех Ал Шехри и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, за да даде аванс на своя тим.

Ал Итихад получи правото да изпълни дузпа в 21-вата минута. Абдеразак Хамдала се нае с изпълнението, но Ясин Боно отрази. Мароканският нападател стреля от добавка и реализира, за да възстанови паритета.

Минута преди края на редовното време през първото полувреме обаче, Ал Хилал съумя отново да излезе напред в резултата. Ал Шехри комбинра на границата на наказателното поле на символичните домакините със Салем Ал Давсари, който прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Ал Итихад.

В 84-ата минута Ал Давсари прати топката за трети път във вратата на Ал Итихад, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР, попадението не бе зачетено.

Все пак Ал Хилал стигна до трети гол в 89-ата минута, когато Серегей Милинкович-Савич комбинира с Малком, който стреля от средна дистанция и преодоля Абдула Ал Муаюф.

В шестата минута на добавеното време Ал Хилал стигна и до четвърти гол, след като Насер Ал Давсари се възползва от рикошет в наказателното поле на противника, за да пусне топката покрай Ал Муаюф.