Ал-Хилал спечели Азиатската Шампионска лига

Милен Костов Милен Костов

Ал-Хилал прекъсна 19-годишна пауза, за да се изкачи на футболния връх в Азия. Отборът от Саудитска Арабия победи японския Урава Ред Даймъндс с 2:0 в неделя и с общ резултат 3:0 вдигна трофея.

В първата среща, преднина на Ал-Хилал даде бившият играч на Уотфорд и Бенфика Андре Карио, а в реванша Салем Ал Даусари и Бафетимби Гомис подпечатаха успеха.

Урава изоставаше в резултата и се нуждаеше от попадение на собствен терен. Първата ситуация за тима дойде в 23-тата минута, когато удар на Такахиро Секине бе блокиран от противников играч.

С напредването на срещата Ал-Хилал заигра по-добре и започна да напада по-смело. Гомис имаше две отлични възможности да вкара, но Шусаку Нишикава спаси. В 74-та минута падна и първият гол. Себастиан Джовинко направи разсичащо подаване по земя в наказателното поле и изведе Даусари сам срещу вратаря. Бившият играч на Виляреал не сгреши от близко разстояние. Домакините се впуснаха в предни позиции да търсят гол, но вместо това отслабиха защитата и допуснаха ново попадение в добавеното време. В 93-тата минута Гомис завърши скоростна контраатака, като засече подаване на Карийо.

Ал-Хилал се изравни по успехи с южнокорейския Поханг Стийлърс.