Ал Насър едва обърна слабак, Роналдо вкара фал от 30 метра, но после не му дадоха да бие дузпа (ВИДЕО)

Николай Ганчев Николай Ганчев

Ал Насър на Кристиано Роналдо стигна до труден обрат срещу 12-ия във временното класиране на Саудитска Арабия Абха. Тимът на портигалската звезда изоставаше с 0:1 до 78-ата минута, но с два гола за 8 минути обърна.

По този начин Ал Насър остава на второ място във временното класиране с 49 точки, само на една зад лидера Ал Итихад,. Абха има 23 точки, на шест над спасителния бряг.

Абха повде в 26-ата минута след грешка в отбраната на Ал Насър. Сад Бгуир отне топката и намери Абдулфатах Адам Мохамед, който с мощно изпълнение под напречната греда не остави шансове на Наваф Ал-Акиди.

След натиск на домакините резултатът логично бе изравнен в 78-ата минута. Голмайстор бе обичайният заподозрян Кристиано Роналдо, който си припомни най-силните години и заби гол от пряк свободен удар от около 30 метра разстояние до вратата.

Ал Насър получи дузпа в 86-ата минута. Изненадващо или не, с изпълнението ѝ не се нагърби Кристиано Роналдо, а Андерсон Талиска. Бразилецът бе категоричен и с хубав удар оформи крайното 2:1.