Алавес победи Лас Палмас с 2:0 на „Мендисороса“ в мач от четвъртия кръг на испанската Ла Лига. В същото време Осасуна се наложи с 3:2 на „Ел Садар“ над Лас Палмас. С победите баските и памплонци събраха по 7 точки във временното класиране, заемайки съответно четвърто и пето място, оставяйки галисийци шести с една по-малко. Лас Палмас е 19-и с едва две точки.

АЛАВЕС - ЛАС ПАЛМАС 2:0
(1:0 Карлос Висенте 7‘, 2:0 Тони Мартинес 78‘)

Алавес излезе напред в резултата след едва седем минути игра, когато Стоичков намери Карлос Висенте, който остана сам срещу вратаря и с удар в долния десен ъгъл се разписа за 1:0. В 39-ата минута попадение на Томас Конехни за Алавес не бе признато заради засада. В 78-ата минута Тони Мартинес оформи крайния резултат с удар от дистанция в горния десен ъгъл.

ОСАСУНА - СЕЛТА 3:2
(1:0 Флавиен Бойомо 21‘, 1:1 Борха Иглесиас 29‘, 45‘ Карлос Домингес (аг) 45‘, 3:1 Абел Бретонес 62‘, Мой Гомес (аг) 90‘+1‘)

В 21-вата минута Осасуна поведе, след като Флавиен Бойомо изстреля отскочила топка към левия ъгъл. Осем минути след това Оскар Мингеса намери Борха Иглесиас, който с удар в долния десен ъгъл изравни. В 45-ата минута Карлос Домингес си вкара автогол – 2:1 за Осасуна.

В 63-ата минута памплонци реализираха трето попадение, след като Абел Бретонес си откри пространство за удар от границата на наказателното поле и с хубав удар към долния ляв ъгъл покачи на 3:1. В 87-ата минута Селта остана с човек по-малко след червен картон на Алфонсо Гонсалес, но въпреки това намали изоставането си до 2:3 благодарение на автогол на Мой Гомес.