Алавес нанесе втора поредна загуба на Билбао

Депотриво Алавес нанесе втора поредна загуба на Атлетик Билбао в испанската Примера дивисион. Двубоят от петия кръг на надпреварата завърши с минималното 1:0 за домакините.

През първото полувреме двата тима играха доста предпазливо, като опитаха да затруднят вратаря на съперника, но това така и не се случи. В първите минути на втората част играч на Билбао игра с ръка в наказателното си поле, но съдията реши да не даде дузпа. В последствие ситуацията бе разгледана с ВАР, но арбитърът отново прецени, че няма достатъчно предпоставки да посочи бялата точка.

В 74-ата минута домакините от Алавес най-накрая отбелязаха. Попадението бе дело на Родриго Ели, който се разписа след добро подаване на Лукас Перес. Пет минути преди края на срещата тимът от Алавес остана с човек по-малко на терена. Рубен Дуарте си изкара два жълти картона в рамките на само 60 секунди и бе изгонен от рефера. В 97-ата минута играта бе спряна след съмнения за дузпа в полза на Атлетик Билбао. След консултация с ВАР обаче такава не бе отсъдена.

Победата бе първа за Алавес от началото на сезона в Примера дивисион, като тимът вече има 4 в актива си след изиграването на 5 кръга и се намира на 18-то място. Атлетик Билбао пък е на 19-та позиция с 3.