Алавес в Испания – 0 точки и 1:10 голова разликата (ВИДЕО)

Алавес инкасира пета поредна загуба в испанския шампионат, след като загуби домакинството си на Осасуна с 0:2. Така отборът се закотви на последно място в класирането без спечелена точка и голова разлика 1:10. На подобна позиция е и Хетафе, който също е без точка, но една идея по-добра голова разлика – 1:8.

Осасуна реши мача в рамките на 7 минути през първото полувреме, когато вкара и двете попадения. В 22-ата минута Давид Гарсия засече чудесно центриране от ъглов удар и с глава вкара за 1:0.

В 28-ата минута Тони Моя игра с ръка в собственото си наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Роберто Торес реализира. Той стреля в средата на вратата и излъга Антонио Сивера.

Малко по-рано през деня Елче и Леванте не излъчиха победител. Домакините вкара първи гол в 33-ата минута чрез Перес, а Моралес изравни в началото на второто полувреме. Двата отбора се намират в средата на класирането.

Атлетик Билбао взе точка от шампиона на Испания (ВИДЕО)