Александър Василев се класира за втория кръг на двойки при юношите на Откритото първенство на САЩ по тенис.
Поставените под №4 Александър Василев и Тимофей Дерепаско (Русия) победиха с 6:1, 6:4 Хитеш Чохан (Индия) и Тито Чавес (Испания). На осминафиналите Василев и Дерепаско ще играят срещу американците Майкъл Антониус и Матис Фарзам.
Елизара Янева и Ксения Ефремова (Франция) загубиха във втория кръг на двойки с 2:6, 2:6 от германките Ева Бенеман и Соня Женихова.
Ден по-рано Йоана Константинова се класира за втория кръг на двойки. Българката и Рейна Гото (Япония) победиха на старта със 7:5, 6:1 Джан-Циан Уей (Китай) и Рийо Йошида (Япония). За място на четвъртфиналите Константинова и Гото ще играят срещу германките Ева Бенеман и Соня Женихова.
Александър Василев и Иван Иванов пък се класираха убедително за осминафиналите на сингъл при юношите.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS