Световният №1 в ранглистата на ATP Карлос Алкарас се класира за четвъртия кръг на Уимбълдън, след като отстрани Николас Джари. Испанецът продължава по план. Голямата му цел е да стигне до финала, където евентуално може да срещне Новак Джокович.

Алкарас сподели, че миналата година се е чувствал неуверен по време на Откритото първенство на Великобритания, но сега сякаш „принадлежи на Централния корт.

„Този мач с Джари ми донесе голяма увереност, честно казано. Всяка среща, която печеля на Централния корт е добре дошла за мен, за да свикна с настилката, с атмосферата. Николас е наистина страхотен тенисист, играе наистина добре. Аз съм щастлив от нивото, което показах в този труден двубоя“, каза Алкарас.

„През миналата година ми беше много трудно да играя за първи път на Централния корт. Сега имам усещането, че принадлежа тук. Знаех, че трябва да остана концентриран и ще имам своите шансове. Мисля, че ключът беше да продължа да вярвам и да остана концентриран“, продължи 20-годишният тенисист.

„Гледал съм много видео записи, много мачове на легендите, които са играли на този красив корт. Знаейки, че ще стана част от историята, като играя тук, това е нещо, което никога няма да забравя“, каза още Карлос Алкарас след успеха с 6:3, 6:7(8), 6:3, 7:5.

Победи за Арина Сабаленка и Онс Жабюр на Уимбълдън

След инфарктна победа Руне чака Гришо или Тиафо

Карлос Алкарас обърна Джари и прогресира към осминафиналите на Уимбълдън

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS