Карлос Алкарас мина през 21-годишният естонец Марк Лаял на старта на Уимбълдън. Номер 3 в света победи с 7(3):6, 7:5, 6:2 за малко под два часа и половина игра.

Григор Димитров започна с убедителна победа на Уимбълдън

В първия сет мачът вървеше равностойно до момента, в който Лаял направи изненадващ пробив за 3:2, но много бързо Алкарас върна пробива и изравни. Стигна се до тайбрек, в който по-опитният тенисист нямаше проблеми и даде само 3 точки на естонеца.

Вторият сет започна перфектно за Лаял, който взе първия гейм и стигна до пробив във втория, като поведе с 2:0. Много бързо обаче Алкарас върна пробива, а при 5:5 взе още един такъв, за да затвори сета със 7:5.

Сабаленка се оттегли от Уимбълдън заради контузия

Третата част от мача бе много по-бърза и Карлос Алкарас не бави много съперника си за крайното 6:2.

В следващия кръг Алкарас ще се изправи срещу победителя от мача Вукич-Офнер.