Карлос Алкарас започна с успех участието си на US Open, след като надделя над Ли Ту от Австралия с 3:1 сета (6:2, 4:6, 6:3, 6:1) за 2 часа и 44 минути игра. По този начин испанецът, който е №3 в схемата на ATP продължава към 1/32-финалите на последния за календарната година турнир от Големия Шлем.

Алкарас взе първия сет в мача безпроблемно, след като успя да пробие съперника си при първите му два сервис гейма. Ту обаче, изравни, след като успя на свой ред на пробие на два пъти испанеца в края на втория сет.

В третата част при резултат 3:3 Алкарас проби, като след това затвърди пробива, а на следващото подаване на австралиеца успя да затвори сега.

В последния сет съпротивителните сили на Ли Ту свършиха и той успя да вземе само един гейм от Алкарас, който ще се изправи срещу нидерландеца Ботик Ван Де Зандсхулп в спор за място на 1/16-финалите на US Open.

В друг мач от същия кръг на турнира Кристофър О’Конъл (Австралия) отстрани Николас Джари (Чили) с 3:1 (6:4, 6:3, 4:6, 6:3).

Стан Вавринка (Швейцария) също е аут от US Open, след като загуби от Матия Белучи с 0:3 сета (4:6, 6:7(5), 3:6).