Рами Киуанд загуби с единодушно съдийско решение от Омари Джоунс от САЩ в 1/4-финалите на боксовия турнир в категория до 71 кг. на Олимпийските игри в Париж и по този начин се сбогува с мечтата за медал, която щеше да стане реалност при победа.

Валентина Георгиева с номер 1 във финала на прескок

Първи рунд

Мачът започна с натиск на американеца, който обаче не успяваше да пласира ударите си в тялото на Киуан. Българският боксьор обаче, бе уцелен 45 секунди след началото. По-доброто представяне на Джоунс продължи, като минута и 14 секунди преди края на рудна мачът бе спрян, за да може връзките на ботуша на Киуан да бъдат вързани. Българският боксьор остана по-пасивен и рундът очаквано отиде за неговия съперник.

Бащата на алжирската боксьорка проговори: Вие сте неморални, тази атака има цел

Втори рунд

Рами Киуан се защитаваше повече в началото на втория рунд, 40 секунди след началото на който двамата си размениха удари. 1:20 минути след началото на рунда Киуан падна на земята, но не бе отсъден нокдаун. Той обаче, не вкарваше достатъчно удар към главата и тялото на Джоунс. В края на рунда Киуан притиска американеца и успя да го удари на два пъти, за да успее да спечели рунда, който в крайна сметка бе за американеца.

Кристиан Василев: Не е това, за което дойдох, шестото място на Деси Ангелова е голям успех

Трети рунд

Българският боксьор притисна своя съперник в опит да го прати в нокдаун и да компенсира изоставането си от първите два рунда. Ударите на Киуан успяваха да нацелят американеца и рундът бе присъден на българския представител, който обаче, в крайна сметка загуби мача и се сбогува с участието си на Олимпийските игри в Париж.