Анчелоти обясни спокойната си реакция при победния гол срещу Тотнъм

Мениджърът на Евертън Карло Анчелоти разкри каква е причината да не се зарадва на победния гол срещу Тотнъм. „Карамелите“ победиха с 5:4 „шпорите“ след продължения в страхотен мач от осминафинална фаза на ФА Къп.

В страхотно шоу с 9 гола Евертън изхвърли Тотнъм от ФА Къп (ВИДЕО)

Победният гол вкара Бернард в 97-ата минута, а камерите показаха Анчелоти, който спокойно се опитваше да охлади чаша чай, преди да отпие от нея. Специалистът не показа никакви емоции и в социалните мрежи се появиха много коментари от страна на феновете, според които реакцията му е била учудващо спокойно, с оглед на драмата на терена.

На пресконференция Анчелоти бе запитан защо не се е израдвал на гола на Бернард за 5:4.

„Пиех чай, защото беше много студено. След 90 минути не можех да говоря, тъй като беше толкова студено. Затова поисках чаша чай и когато Бернард вкара гола, не го отпразнувах поради две причини: имах чаша чай в ръката, но и не бях сигурен дали ще го признаят, защото имаше проверка за засада. Това беше причината да изглеждам толкова спокоен, но основната причина беше студа“, обясни мениджърът на „карамелите“.