Винисиус Жуниор не успя да се започни с нещо съществено в първото Ел Класико за този сезон, което тимът му спечели с 2:1 като гост на Барселона.

Техничният футболист престоя на терена през цялото редовно време на мача, като бе заменен в 6-ата минута на добавеното време.

Смяната му с Лукас Васкес дойде 4 минути, след като Джуд Белингам вкара втория си гол в срещата и така направи обрата срещу каталунците, които поведоха с попадение на Илкай Гюндоган, пълен.

Затова Винисиус реши да хитрува и се запъти към страничната линия с изключително бавен ход. Тази провокация от негова страна ядоса до краен предел феновете на каталунците, а също и треньор на Реал Мадрид Карло Анчелоти.

Затова италианецът реши да вземе нещата в свои ръце, влезе на терена и хвана Винисисус за ръчичка, все едно е някое непослушно дете, и го изведе на бърз ход извън пределите на игрището.

Този акт не се хареса особено на Винисиус, който бавеше време, обръщайки се към феновете на Реал Мадрид и вдигайки победоносно ръце.

Анчелоти: В нито един момент не сме искали равенство, искахме само победата

Шави: Незаслужена загуба, те имаха късмет, а Гави беше страхотен срещу Белингам