Карло Анчелоти подобри още един рекорд в Шампионска лига, след като Реал Мадрид направи знаменит обрат и отстрани ПСЖ. „Лос бланкос“ се класираха за четвъртфиналите на най-престижния европейски клубен турнир с общ резултат 3:2 в двете срещи.
Италианският специалист се превърна в първия треньор, който достига до четвъртфинал в Шампионска лига в четири различни десетилетия. Той го направи през 1999 година с Ювентус, а днес с Реал Мадрид.
62-годишният Анчелоти триумфира в турнира през 2003 и 2007 начело на Милан. Направи го и с Реал през 2014-а.
Наставникът на мадридчани се е насочил и към още един рекорд. Ако Реал спечели Ла Лига, той ще се превърне в първия треньор, който печели всички топ пет европейски първенства – испанското, италианското, френското, английското и германското.
Монументален обрат на Реал Мадрид, Бензема подчини ПСЖ (ВИДЕО)
Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS