Андалусийското дерби е за Севиля

Севиля победи Бетис с 2:1 като символичен гост в мач от 13-тия кръг на Ла лига. Дербито на област Андалусия бе измъкнато от Севиля, а с победата отборът се качи на 4-тото място в класирането.

В 13-тата минута Лукас Окампос даде преднина на Севиля, след като се възползва от разбъркване в наказателното поле на Бетис и с плътен шут прати топката в мрежата на Роблес.

Двубоят се отвори и добри шансове изпуснаха Евер Банега за гостите и Набил Фекир за домакините през първата част. Все пак имаше време за още 1 гол през първото полувреме. Голмайсторът на Бетис Лорен от близко успя да изравни резултата преди последния съдийски сигнал.

Второто полувреме отново започна по-добре за Севиля и в 55-ата Люк де Йонг препарира Роблес след мощен изстрел. Холандският таран бе чудесно изведен в коридор от Банега и не се покелеба дали да заложи на силата. а в крайна сметка ударът бе и много точен, за да може неговият тим да излезе отново напред в резултата.

Бетис се опита да направи натиск в оставащите минути, но той по-скоро се оказа хаотичен, а най-чистият шанс бе изпуснат от Алекс Морено, който от съвсем близо до вратата, не успя да преодолее Вацлик.