Адриан Андреев отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Порто с награден фонд 74825 евро.

Андреев и Николас Санчес Искиердо (Испания) загубиха от Даниел Кукиерман (Израел) и Пьотр Матушевски (Полша) с 2:6, 3:6 за 58 минути игра.

Българинът и испанецът започнаха лошо и загубиха първите четири гейма, след което и откриващия сет, а във втората част те взеха аванс от 2:0 след ранен пробив, но допуснаха обрат.

Андреев може да вземе реванш от Кукиерман още в петък, като двамата ще играят един срещу друг на четвъртфиналите на сингъл. Българинът е поставен под №6 в схемата поединично, докато израелецът премина през квалификациите.

Следващият съперник на Григор Димитров на US Open атакува Синер: Яник им носи много пари, така че получава преференциално отношение