Световният №1 Яник Синер спечели US Open, след като победи представителя на домакините Тейлър Фриц с 3:0 сета (6:3, 6:4, 7:5) на финала на „Артър Аш“ за 2 часа и 15 минути игра. Това е втори трофей от Големия шлем за италианеца както за годината, така и в кариерата му, след като през януари триумфира и на Australian Open.

Синер започна силно първия сет и успя да пробие още в първия гейм, след което затвърди пробива на нула. Последва гейм на нула за Фриц, след който американецът върна пробива – 2:2. Двамата си размениха по едно подаване, след което лидерът в световната ранглиста отново проби, затвърди брейка и направи нов такъв за 6:3.

Вторият сет бе далеч по-равностоен, като в първите девет гейм нито един от двамата тенисисти не сгреши при подаването си, като веднъж Синер взе гейм на нула, а Фриц – два пъти. Все пак италианецът стигна до две точки за пробив в десетия гейм, оползотвори още първата и поведе с 2:0 сета.

В първия гейм на третия сет Фриц изпусна три точки за пробив и в крайна сметка Синер успя да вземе подаването си. Двамата не грешаха при подаванията си в следващите геймове, докато Фриц не проби в седмия за 3:4. Синер се съвзе и върна брейка в десетия за 5:5. Яник Синер стигна до два мачбола в 12-ия гейм, реализира първия и спечели трофея!