Ансамбълът спечели сребърен медал в Минск

Ансамбълът на България в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траттс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова спечели сребърен медал в многобоя на Световната челъндж купа в Минск със сбор от 90,600т. - 45,500 за 5 топки и 45,100 за смесеното съчетание на обръчи и бухалки. Момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска играха силно, независимо, че днес допуснаха грешка на смесеното си съчетание.

Златен медал спечели отборът на Израел със сбор от 91,050, а трети е отборът на Узбекистан със сбор от 90, 400.

Четвърти са домакините от Беларус след допуснати грешки и сбор от 85.050т. Русия бяха заявили участие, но не участваха в състезанието.

Утре Татяна Воложанина ще се бори за медалите на топка и лента, а ансамбъла ще участва и в двата финала.