Барселона е готов да пусне нападателя си Ансу Фати под наем в Монако, но каталунците настояват в договора да бъде включена задължителна клауза за закупуване, която да бъде в размер на 20-25 милиона евро.
Самият Фати е изразил желание да се премести в отбора от Лига 1.
Според Mundo Deportivo и журналиста Фабрицио Романо, преговорите между двата клуба напредват положително, като Барса не възразява срещу трансфера.
Липса на игрово време в Барса
През изминалия сезон Фати изигра едва 298 минути в 11 мача, като само три пъти започна като титуляр в Ла Лига. Той не отбеляза нито един гол и не асистира, което доведе до ограничена роля в отбора на Ханзи Флик. Въпреки спечелените трофеи – Ла Лига, Купа на Краля и Суперкупа на Испания – Фати не успя да намери място в схемата на треньора.
Защо Барселона обмисля раздяла?
Ръководството на Барселона счита, че преминаването на Фати в Монако ще му осигури по-добри условия за възстановяване на формата му. Монако, с атакуващ стил на игра и участие в Шампионска лига, се смята за подходяща среда за младия нападател. Освен това, трансферът ще помогне на Барса да постигне по-добър финансов баланс, като освободи част от високата заплата на Фати, която надвишава 14 милиона евро годишно.
Какво следва?
Очаква се сделката да бъде финализирана скоро, като Фати вече е провел разговори с ръководството на Монако относно бъдещето си в клуба. Преговорите се водят от неговия агент, Жорже Мендеш.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS