Антъни Тейлър свири финала за Суперкупата на Европа

Антъни Тейлър от Англия ще е главен съдия на мача за Суперкупата на Европа между Байерн Мюнхен и Севиля. Двубоят ще е проведе на 24-и септември на стадион "Пушкаш Арена" в унгарската столица Будапеща.

41-годишният Тейлър е съдия от 2002-а, а от 2009-а е международен рефер. Една година по-късно, през 2010-а влиза в ранглистата на Висшата лига и в момента редовно получава мачове от Шампионската лига, Лига Европа и мачовете на националните отбори.
През миналата кампания в Шампионската лига той свири драмата между ПСЖ и Аталанта на четвъртфиналите. Тогава "парижани" биха с 2:1 с обрат в края.

Това не е първият мач за Суперкупата на Европа, на който Тейлър е назначен. През 2014-а година той беше допълнителен асистент-съдия зад вратата, когато Реал (Мадрид) победи Севиля с 2:0.

Останалите рефери от екипа, както и ВАР-асистента също са англичани - Гари Безуик и Адам Нън. Четвъртият съдия е от Израел - Орел Гринфелд. ВАР-съдия е Стюърт Атуел от Англия.