Антверп оглави групата на Лудогорец след победа в Австрия

Отборът на Антверп спечели с 2:0 гостуването си на ЛАСК Линц и оглави групата на Лудогорец в Лига Европа. Българският шампион се изправя срещу Тотнъм в Лондон в късния мач.

Белгийският тим игра с човек повече почти цяло второ полувреме, след като директен червен картон бе показан на Жерно Трюнер. Лиор Рифаелов даде аванс на Антверп, а Питер Геркенс удвои.

В началото на срещата темпото на игра не бе високо. Постепенно домакините взеха инициативата и създадоха няколко нелоши положения за гол, но така и не успяха да отбележат. В крайна сметка след 45 минути игра резултатът остана равен – 0:0.

В 50-ата минута директен червен картон получи Жерно Трюнер. Така ЛАСК остана с човек по-малко на терена. Само три минути по-късно гостите от Белгия се възпозлваха от числения си превес. Лиор Рифаелов стреля директно от пряк свободен удар. Получи се коварен рикошет в тялото на бранител и топката се озова в мрежата на ЛАСК.

Въпреки че бяха с човек по-малко домакините опитаха натиск, но не успяха да застрашат сериозно вратата на Жан Буте.

В 83-ата минута Антверп сложи точка на спора с гола на Питер Мишорл. Той бе изведен очи в очи срещу противниковия страж Питер Геркенс и хладнокръвно го преодоля за 2:0.

Секунди по-късно опасен удар на Опоку Ампрома премина на сантиметри встрани от вратата. До последния съдийски сигнал резултатът остана непроменен и Антверп се поздрави с трите точки. Тимът записа три победи в четири изиграни мача едва с пет отбелязани гола.