Селтик победи Рейнджърс с 3:0 у дома в Дербито на Старата фирма от четвъртия кръг на Премиършип. С основна заслуга за успеха на „детелините“ беше японското дуо Даизен Маеда – Кього Фурухаши, като поне един от двамата участва във всеки един от трите гола.

Това бе шести пореден мач за Селтик без загуба срещу Рейнджърс, в които настоящият шампион на Шотландия има общо цели пет успеха, а головата разлика от тези двубои е 12:5.

С успеха „детелините“ остават на върха с пълен комплект от 12 точки, колкото има и Абърдийн с българския национален вратар Димитър Митов в състава си, докато „джърс“ са на трето място със седем точки.

В 11-ата минута Кього Фурухаши прати топката във вратата на Рейнджърс, но попадението не бе признато заради засада. Само шест минути след това Селтик все пак поведе, след като Алистър Джонсън пусна прецизен пас за Даизен Маеда, който стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл – 1:0.

В 40-ата минута „детелините“ реализираха и второ попадение. Грег Тейлър даде брилянтно подаване към Кього Фурухаши, който с красив удар в долния ляв ъгъл от далечна дистанция не остави шансове на Джак Бътланд и го преодоля за 2:0.

В 75-ата минута Селтик уби интригата и си реши всичко в дербито. Маеда намери Калъм МакГредър, а той отправи зашеметяващ удар от над 20 метра дистанция към горния десен ъгъл, с който оформи крайното 3:0 в полза на „детелините“.