Арда спечели с 2:1 домакинството на Ботев Враца на ст. "Локомотив" в Пловдив в деветия кръг от efbet Лига. Тимът от Кърджали надви своя съперник, в чиито редици се завърна Валери Божинов.

През първото полувреме домакините успяха да открият резултата чрез Радослав Василев. Бившият нападател на Черно море и Славия се разписа след карамбол в 16-ата минута. До края на полувреме Арда изпусна още няколко положения.

След началото на врората част врачани се актавизираха и успяха да изравнят. Това стана в 66-ата минута, когато капитанът на тима Валери Домовчийски реализира. Но Арда стигна до успеха благодарение на попадение на Иван Коконов в 71-ата минута. Самият Коконов бе изпуснал златен шанс да реализира малко по-рано в мача.

Валери Божинов направи повторен дебют за гостите. Той се появи в 74-ата минута на мястото на Даниел Гаджев, но не можа да помогне на тима си.

Арда се изкачи на четвърто място с 15 точки, докато Ботев Враца остава с 8.

efbet Лига, 9 Кръг, ст. "Локомотив", Пловдив, Начало: 20:00 часа
Арда - Ботев Враца 2:1

Голмайстори: 1:0 Василев 15'; 1:1 Домовчийски 66'; 2:1 Коконов 71;