Треньорът на Ливърпул, Арне Слот, изрази огромно разочарование след поражението на „червените“ с 1:2 от Манчестър Сити в дербито от 25-ия кръг на Висшата лига, дошло след като тимът му водеше в резултата. Реакцията на нидерландския стратег, беше насочена както към представянето на отбора, така и към съдийските отсъждания, които според него са ощетили Ливърпул.
Драматичен обрат и съдийски спор
Слот анализира двубоя, като призна превъзходството на „гражданите“ през първата част, но подчерта доминацията на своя тим след почивката.
„През първото полувреме Манчестър Сити беше по-добрият отбор, без да създава много голови положения, но владееха топката повече в нашата половина. През второто полувреме доминирахме и имахме добри моменти. Поведохме с 1:0 и почти не им дадохме шансове. Точно преди края, едно отклонено центриране стигна до тях и резултатът стана 1:1. Опитахме се да го предотвратим, но те спечелиха първия удар с глава. Добра антиципация на Бернардо Силва и добро завършване. Вече почти свикнахме да получаваме голове в добавеното време, сега се случи отново“, коментира нидерландецът.
Arne Slot calls out the referee for following the rulebook for some decisions and ignoring it for others ????
— BigUp (@joinbigup) February 8, 2026
Source: @hayterstv#BigUp #arneslot #liverpool #mancity #szoboszlai #fyp pic.twitter.com/DFBYzOqP2T
Краят на мача беше белязан от отменен гол на Шерки от центъра на терена след проверка с VAR за нарушение между Холанд и Собослай, което доведе до изгонването на унгареца. Слот обаче не се фокусира върху този момент, а върху друга ключова ситуация.
Пропуснатият червен картон за Гехи
Основният гняв на Арне Слот беше насочен към ситуация от 69-ата минута, когато Марк Гехи получи само жълт картон за нарушение срещу Мохамед Салах, който се откъсваше сам срещу вратаря. Според треньора на Ливърпул, това е трябвало да бъде директен червен картон.
NEW: Arne Slot rants over Marc Guehi ‘red card’ – Premier League argue he’s wrong https://t.co/E2UBm5NgNw
— This Is Anfield (@thisisanfield) February 8, 2026
„Той беше сам срещу вратаря. Всеки на стадиона знаеше, че в последните седем или осем години това е гол за Салах. Още веднъж съдията отсъди против нас. Те трябва да си вършат работата“, категоричен бе Слот.
Положителни аспекти въпреки загубата
Въпреки негативния резултат, мениджърът на „червените“ намери и позитиви в представянето на своя отбор, особено през второто полувреме.
„Пресирахме високо през второто полувреме и играхме добър футбол. Не можем да сравняваме този мач с някой отпреди три или четири месеца. Напреднали сме много, но трябва да подобрим резултатите. Толкова пъти тази година не получихме това, което заслужавахме, и сега се случи отново“, завърши Слот.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS




