Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола не скри гнева си по време на домакинството срещу Лийдс от 35-ия кръг на Висшата лига, спечелено от „гражданите“ с 2:1. Яростта на испанския специалист бе насочена към головата машина Ерлинг Холанд.

Причината за това бе дузпата, която получи Сити в 84-ата минута при резултат 2:0. Норвежецът отстъпи изпълнението на Илкай Гюндоган, който вече бе отбелязал на два пъти и преследваше своя хеттрик.

Гуардиола бе категоричен, че 11-метровият наказателен удар трябваше да бъде изпълнен от Холанд и може би бе прав, тъй като Гюндоган уцели греда, а минута по-късно Лийдс се върна в срещата с гол на Родриго.

В крайна сметка, поуспокоил се след победата, Гуардиола коментира ситуацията с усмивка: „Холад е професионалист, той просто е прекалено мил и щедър.“

Холанд този път пропусна да вкара, но Манчестър Сити продължи с шампионския си марш (ВИДЕО)

Гуардиола: Гюндоган вкара два невероятни гола, но Холанд трябваше да бие дузпата