Арсенал и Лестър не успяха да се победят

Арсенал и Лестър не излъчиха победител в мач от 34-ия кръг на английската Висша лига. Домакините изпуснаха множество положения да затворят мача рано. В герой за Лестър се превърна Каспер Шмайхел, който на няколко пъти трябваше да се намесва решително.

Двубоят на стадион „Емирейтс“ започна без много създадени положения, като и двата отбора не предприемаха твърде много рискове.

Първата възможност в мача дойде едва в 10-ата минута, когато Давид Луис не успя да изчисти добре топката и тя попадна в краката на Джейми Варди, който обаче стреля в ръцете на Емилиано Мартинес.

В последвалите минути и двата отбора опитаха да вдигнат темпото на играта, създавайки няколко опасни центрирания, но така и не стигнаха до възможности за гол.

Всичко това обаче се промени в 21-ата минута. Букайо Сака проби отдясно, последва остро центриране към Пиер-Емерик Обамеянг, който не сбърка и отбеляза 20-ия си гол за сезона в първенството.

В 30-та минута резултатът можеше да бъде покачен на 2:0 в полза на домакините, след като Сака стреля от малък ъгъл, но Шмайхел бе заел правилната позиция и спаси.

Две минути по-късно стражът на гостите отново трябваше да спасява тима си. Добра комбинация между Сака и Обамеянг изведе Александър Лаказет на добра стрелкова позиция, но Шмайхел парира изстрела с една ръка. Мигновено след това Ектор Белерин опита късмета си с нов удар, но датският вратар отново бе на мястото си.

В 36-ата минута изглеждаше, че Лестър е изравнил резултата с попадение на Келечи Ихеаначо, но след намесата на ВАР голът не бе зачетен заради фал на нападателя в процеса на атаката.

Три минути Арсенал за пореден път изпусна да увеличи преднината си, след като Лаказет стреля с глава право в тялото на Шмайхел.

„Артилеристите“ продължиха да бъдат по-активният отбор на терена и през втората част. В 52-та минута Луис опита изстрел след добър индивидуален пробив, но Шмайхел улови топката без проблеми.

Хората на Брендън Роджърс отговориха няколко минути по-късно. Варди проби отдясно, след което успя да намери Ихеаначо. Нигерийският нападател стреля от въздуха, но Мартинес показа добри рефлекси и опази преднината на своя тим.

В 67-ата минута Варди изпусна добър шанс да изравни за „лисиците“. Нападателят се бе оказал на чиста позиция да стреля, но Шкодран Мустафи блокира удара му в последния момент.

Само минута по-късно от другата страна на терена Лаказет удвои преднината на домакините, но след нова намеса на ВАР съдията реши, че гол няма, като причината бе засада на френския голмайстор.

В 75-ата минута Арсенал остана с човек по-малко на терена, след като влезлият като резерва само няколко минути преди това Еди Нкетиа извърши грубо нарушение срещу Джеймс Джъстин.

Пет минути по-късно Варди отново получи шанс да обстрелва вратата на Мартинес. Англичанинът вложи твърде много сила и изпрати топката покрай вратата.

В 84-та минута обаче топ реализатора на гостите не сбърка и изравни. След продължителна намеса на ВАР голът бе зачетен – 1:1.

Резултатът остана непроменен до края на срещата. По този начин Арсенал остана на седма позиция в класирането с актив от 50 точки, докато Лестър сдаде 3-то място и вече е четвърти с 59 пункта.

Уважаеми dsport читатели, благодарим ви, че сте с нас!

Ние създаваме и налагаме със сърце и професионализъм медията, за която сме мечтали - в името на свободна, открита и честна спортна журналистика. Вие можете да бъдете активна част от това. Станете наш патрон, изберете пакет юноша, титуляр или капитан и нека заедно продължаваме да правим dsport уникален, независим и безкомпромисен. Елате в dsport отбора, можем заедно! Станете благодетел тук