Микел Артета и ръководството на Арсенал вече планират някои от дейностите, свързани със състава за следващия сезон, а английските медии твърдят, че един от най-опитните играчи е получил предложение за продължаване на сътрудничеството.
Жоржиньо премина на „Емиратс“ през януари 2023 г. от градския съперник Челси и клубът иска да удължи договора му, който изтича това лято, слагайки край на спекулациите за завръщането му в Италия.
Халфът записа 35 мача този сезон и получава шанс предимно от резервната скамейка, но мениджърът Микел Артета често го изтъква като положителен пример и характер на футболист, който има един и същ подход на терена независимо от игровото време.
Продължаването на договора е своеобразна награда за италианския национал и се очаква той да приеме условията да остане поне още един сезон във Висшата лига.
Арсенал плати 12 милиона паунда за ангажимента на Жоржиньо миналата година, сума, която е символична за трансферния пазар във Висшата лига.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

