Арсенал и Барселона са в напреднали преговори за трансфера на Филипе Коутиньо. „Артилеристите“ искат да привлекат бразилския плеймейкър под наем до края на сезона.
Коутиньо, който е най-скъпият трансфер в историята на клуба, няма място в първия отбор и спортно-техническото ръководство на Барселона търси изход за бразилеца през януарския трансферен прозорец. Освен от Арсенал интерес към него има още от страна на Тотнъм, Нюкасъл и Евертън.
Заплатата на играча е една от най-големите пречки в преговорите. Лондонският отбор е готов да предложи заплата от около 200 хиляди паунда на седмица (239 668,46 евро) на Коутиньо под формата на заем.
Барселона иска да получи незабавно 7,5 милиона паунда (8,3 милиона евро), а не 5,5 милиона паунда (6,5 милиона евро) плюс бонус, предлаган от клуба от Северен Лондон.
Арсенал също така иска да привлече Коутиньо под наем до края на сезона, а в договора да няма клауза, която да задължава „артилеристите“ да откупят футболиста през следващото лято.
При всички положения Коутиньо ще трябва да се съгласи да намали своите финансови претенции, за да премине в Арсенал.
Ако нито един отбор от Висшата лига не успее да се договори с Барселона за трансфера на Коутиньо, халфът може да се върне в родината си и да подпише с Атлетико Минейро или Палмейрас.
Нюкасъл има финансовите възможности да привлече Коутиньо, но играчът не е привлечен от проекта на „свраките“, който в краткосрочен план може да не бъде много успешен.
Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички
Коутиньо вече се примирява, че трябва да напусне Барса
В Барса песимисти за нов договор с Дембеле, пазят парите за Холанд
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

