Арсенал спечели домашния си турнир Емирейтс Къп, логично игран на „Емирейтс Стейдиъм“ с 5:4 след дузпи срещу Монако. В редовното време двата тима си отбелязаха по едно попадение.

Монако излезе напред в резултата в 31-вата минута, когато Мохамед Камара намери непокрития Юсуф Фофана в наказателното поле, а той с глава не остави шансове на Аарън Рамсдейл.

Арсенал успя да достигне до изравнително попадение в 43-ата минута, когато Габриел Мартинели центрира от ъглов удар, а Еди Нкетия засече с глава – 1:1.

При дузпите за „топчиите“ бяха точни Мартин Йодегор, Жоржиньо, Кай Хаверц, Фабио Виейра и Габриел Магаляеш, докато за монегаските се разписаха Кайо Енрике, Фофана, Крепен Диата и Кевин Фоланд, а Такуми Минамино пропсуна.

Бензема няма спирка - вкара в трети пореден мач за Ал Итихад (ВИДЕО)