Арсенал започна с победа сезона си във Висшата лига, надделявайки над Нотингам Форест с 2:1 като домакин в мач от първия кръг на стадион „Емирейтс“. Така, „артилеристите“ се наредиха до Манчестър Сити на върха в класирането след снощната победа на „гражданите“ с 3:0 над Бърнли. Нотингам пък се озова на дъното наред с „виненочервените“.

В голмайстори за Арсенал се превърнаха Еди Нкетиа и Букайо Сака, който вкара страхотен гол от далечна дистанция през първото полувреме. Едно попадение пък върна Тайво Ауони.

Двубоят започна с половин час закъснение заради затруднения на привържениците на двата отбора да получат достъп до стадиона.

Фалстарт за началото на сезона за Арсенал

Срещата започна трудно за футболистите на Арсенал, които през първите 15-ина минути създадоха няколко шанса за гол. Нито един от тях обаче не застраши вратата на доскорошния им съотборник Мат Търнър.

Първото сериозно положение дори бе пред вратата на Арсенал в 11-ата минута. Бранителят на Нотингам Форест спечели битка за висока топка и изпрати кълбото по посока наказателното поле на „топчиите“. Там сравнително случайно изведен на изгодна позиция бе Бренан Джонсън, който остана очи в очи с Аарън Рамсдейл, но стреля над вратата.

Арсенал обаче се съвзе бързо след огромния пропуск на опонента и повиши нивото си. Габриел Мартинели тръгна по левия фланг, навлезе в наказателното поле и много технично подаде към Еди Нкетиа с пета. Централният нападател на „топчиите“ пое топката и стреля, а ударът му попадна в мрежата на Търнър след рикошет в бранител.

Домакините поведоха с 2:0 след гол шедьовър на звездата Букайо Сака в 32-ата минута. Нотингам сбърка при изнасянето и топката попадна в притежание на Уилям Салиба. Французинът продължи бързо към Сака, който пое, стреля веднага извън наказателното поле и не остави шанс на Търнър.

Към края на полувремето, в 44-ата минута, Деклан Райс опита късмета си и отправи добър далечен удар, който обаче бе спасен от Мат Търнър.

Първите 20 минути от втората част бяха спокойни и за двата отбора, като единственото значимо събитие бе контузията на новото попълнение Юриен Тимбер, който бе заменен от Такехиро Томиясу.

В 70-ата минута халфът на Нотингам Ола Аина стреля от далече, но ударът му премина на сантиметри от вратата на Рамсдейл.

Шест минути по-късно привлеченият през това лято срещу 105 милиона евро Деклан Райс отново се пробва да отбележи дебютен гол за новия си тим, като този път бе доста по-близо. Англичанинът стреля, а ударът му първо бе спасен от Търнър, а след това се отби и в гредата, но в аут.

Нигерийският централен нападател на Нотингам Форест Тайво Ауони върна едно попадение в 82-ата минута. Антъни Еланга тръгна по лявото крило и центрира остро към влезлия като смяна Ауони, който наказа Рамсдейл от близка дистанция – 1:2.

В 90-ата минута Хаверц излезе сам срещу вратаря, но бранител на гостите го настигна и попречи на германеца да нанесе стойностен удар.

В последната минута Йодегор имаше страхотен шанс да направи 3:1, но ударът му мина над напречната греда.

Ман Сити е похарчил повече за текущите си бранители отколкото Бърнли за футболисти в историята си