Арсенал се наложи с 2:1 над Уулвърхемптън в мач от 14-ия кръг на Висшата лига. „Артилеристите“ отбелязаха два бързи гола в началото на срещата и до шестата минута реализираха попадения №99 и №100 от началото на календарната 2023 година.
По този начин „топчиите“ се превърнаха в петият клуб от началото на годината, който отбелязва поне 100 попадения в топ 5 първенствата. Другите са Манчестър Сити (137 гола), Реал Мадрид (119 гола), Байерн Мюнхен (111 гола) и Байер Леверкузен (110 гола).
През 2023-а Арсенал се завърна в Шампионска лига след пауза от 6 сезона, след като завърши на второ място във Висшата лига през миналата кампания. През настоящия сезон момчетата на Микел Артета се класираха за осминафиналите на надпреварата, а освен това са лидери в Англия.
Арсенал продължи серията и продължава да е лидер, след 7 поредни загуби - Бърнли би с 5:0 (ВИДЕО)
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS