Арсенал загря за реванша с Виляреал с успех над Нюкасъл (ВИДЕО)

Арсенал спечели с 2:0 гостуването си на Нюкасъл и загря за реванша от полуфиналите в Лига Европа срещу Виляреал в четвъртък. Мохамед Елнени вкара за първи път гол за "топчиите", откакто дойде в клуба още по времето на Арсен Венгер. А Пиер-Емерик Обамеянг реализира второто попадение за Арсенал. В края Фабиан Шер бе изгонен с директен червен картон. Арсенал е девети в класирането с 49 точки, а Нюкасъл продължава да е на 17-та позиция с 36.

Двубоят стартира брилятно за гостите. След добра атака по десния фланг, топката някакси се озова пред краката на Мохамед Елнени. Египетският халф стреля и вкара гол. В първия момент дори той се изненада от това. Оказа се, че това е първото попадение за египнянина с екипа на Арсенал, откакто той дойде в клуба през 2015 година още по времето на Арсен Венгер.

През второто полувреме "топчиите" решиха мача с второ попадение. В 66-ата минута Мартин Йодегоор изведе Габриел Мартинели, който центрира веднага с левия крак. И Пиер-Емерик Обамиянг реализира с много акробатично изпълнение. В края на двубоя Фабиан Шер от домакините получи директен червен картон за груб фаул срещу играч на "топчиите".