Гваделупа разгроми с 4:0 Синт Мартен в двубой от Националната Лига B на КОНКАКАФ. Футболистът на ЦСКА Матиас Фаетон записа пълни 90 минути за родината си и допринесе за категоричния успех с гол.

Крилото беше точно от дузпа в средата на първото полувреме. Останалите голове вкараха Анж-Фреди Плюман и Лутър Архимед, като първият се разписа на два пъти.

В 78-ата минута Фаетон получи жълт картон и трябваше да доиграе мача предпазливо, така че да не си навлече неприятности.

След победата Гваделупа е с максимален актив от 6 точки на върха в група A. Толкова има и Сейнт Лусия. През октомври двата отбора се изправят един срещу друг в спор за лидерската позиция.

Ангажиментите на Фаетон за националния отбор приключиха и той може да се завърне в ЦСКА за подновяването на efbet Лига.