Арне Слот разкри кога очаква Александър Исак да се върне в състава на Ливърпул. Нападателят навлиза в последната фаза на рехабилитацията си.
Шведът, купен за 125 милиона паунда от Нюкасъл през лятото, е извън игра от 20-и декември поради счупен крак, но наскоро навлезе в нов етап от рехабилитацията си, като започна да тренира с топка.
Слот потвърди, че Исак се очаква да се завърне в първия отбор в края на март или началото на април.
Швеция се надява той да бъде готов за баража за Световното първенство срещу Украйна на 26-и март, но Слот предупреди, че ще отнеме време, докато Исак навлезе във форма.
"Ще бъде някъде около тази дата", отговори наставникът на Ливърпул, когато бе попитан дали Исак ще се завърне за баража на Швеция.
"Тогава въпросът е дали нещата ще се развият наистина добре, или ще има стъпка назад. В края на март, началото на април, се надяваме, че той ще се върне в отбора", продължи Слот.
"Когато се върнеш в отбора, това не означава, че си готов да играеш, да не говорим за това да започнеш мач, защото той е бил извън игра в продължение на месеци. За наше и негово съжаление, все още не сме видели най-доброто от Алекс, но този клуб и нашите фенове ще видят най-доброто от Алекс, надяваме се през този сезон, но със сигурност през следващите години", добави нидерландецът.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

