Съперниците в полуфиналите на Лига Европа - Астън Вила и Нотингам Форест, записаха домакински победи в 33-ия кръг на Висшата лига, съответно с 4:3 срещу Съндърланд и 4:1 над Бърнли.

Астън Вила - Съндърланд 4:3

Още във втората минута бирмингамци стигнаха до гол. Джон Макгин центрира отлично към Оли Уоткинс, нападателят скочи с глава и заби топката в десния ъгъл за 1:0.

Седем минути след това „черните котки“ съумяха да изравнят. Ноа Садики демонстрира отличен поглед върху играта и намери Кристофър Риг, който от движение вкара за 1:1.

В 15-ата минута Вила бе близо до втори гол – Амаду Онана засече от корнер, но уцели напречната греда. В 36-ата минута Астън Вила все пак поведе, след като Оли Уоткинс засече пас на Ян Маатсен.

Секунди след старта на второто полувреме Оли Уоткинс добави асистенция към двата си гола, а Вила поведе с 3:1. Нападателят изведе Морган Роджърс сам срещу вратаря, а той не сгреши.

Съндърланд не се предаде и в рамките на 45 секунди вкара два гола, за да изравни. В 86-ата минута Трей Хюм преодоля няколко защитници на бирмингамци и вкара в горния ляв ъгъл за 3:2.

Веднага след подновяването на играта „черните котки“ отнеха топката чрез Енцо Льо Фе, който изведе Уилсон Исидор очи в очи с Емилиано Мартинес, аржентинецът се подхлъзна и бе преодолян за 3:3.

Дълбоко в добавеното време Астън Вила все пак се докопа до победата. Люка Дин центрира от левия фланг, а Тами Ейбрахам чукна топката и от близка дистанция я прати в мрежата за 4:3.

С този успех бирмингамци до голяма степен гарантираха класирането си за Шампионска лига, събирайки 58 точки на четвъртото място, на 10 пред шестия Челси. „Черните котки“ са 11-9 с 46.

Форест - Бърнли 4:1

„Светлочервените“ гости вкараха първи, като това се случи дълбоко в добавеното време на първата част. Куилиндши Хартман изведе с прецизен пас Зиан Флеминг, вкарал в десния ъгъл за 0:1.

Нотингам Форест изравни в 62-рата минута. Морган Гибс-Уайт връхлетя върху отскочила топка и я прати в левия ъгъл за 1:1. Седем минути след това Гибс-Уайт от воле вкара втория си гол и оформи обрата.

В 77-ата минута атакуващият полузащитник оформи хеттрика си и донесе трите точки за Нотингам. Райън Йейтс центрира към Гибс-Уайт, който с глава от близка дистанция отбеляза за 3:1.

В осмата минута от добавеното време падна четвъртият гол за Форест и последен в срещата. Николас Домингес намери Игор Жезус, а той хладнокръвно оформи крайното 4:1.

Успехът бе изключително важен за Нотингам Форест, който вече е с 36 точки на 16-ото място, на пет над зоната на изпадащите. Бърнли от своя страна е на предпоследната 19-а позиция с 20.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS