Астън Вила и Брентфорд завършиха наравно 3:3 в приятелски мач, част от Summer Series на Висшата лига, който се изигра на „ФедЕкс Фийлд“ в Лендоувър, Мериленд. И двата отбора са в САЩ на предсезонна подготовка.

Още през първите 45 минути двата отбора си размениха пет гола. Първи на ход бяха „пчеличките“, които поведоха с 2:0 с попаденията на Брайън Мбемо и Джош Дасилва в 9-ата и 22-рата минути.

До 37-ата минута „виланите“ направиха пълен обрат в резултата. Езри Нгойо се разписа в 27-ата минута за 1:2, докато Муса Диаби възстанови равенството.

В 37-ата минута Мати Кеш отбеляза за 3:2 в полза на Астън Вила. Така обратът стана факт. След почивката ситуацията на терена откъм голове се успокои.

В 66-ата минута Брентфорд предотврати поражението с изравнителен гол, дело на Шандън Баптист.

Следващата проверка на Вила е срещу Лацио на 3 август, докато два дни по-късно Брентфорд ще премери сили с френския Лил.