Астън Вила се класира на финала за Купата на Лигата

Астън Вила се класира на финала за Купата на Лигата, след като отстрани Лестър с общ резултат 3:2. Първият мач на „Кинг Пауър Стейдиъм“ завърши без победител 1:1, а реваншът на „Вила Парк“ бе спечелен от домакините с 2:1 и по този начин те се класираха за финала, където ще се изправят срещу победителя от другия полуфинал между Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед.

Лестър създаде първата опасност в мача в 5-ата минута, когато пред Джеймс Мадисън се откри отлична възможност, но ударът му бе отразен от вратаря Ниланд. Четири минути по-късно стражът на Астън Вила отново отказа Мадисън, демонстрирайки чудесен рефлекс.

Астън Вила поведе в резултата в 12-ата минута. Джак Грийлиш комбинира с Мат Таргет, който с много плътен удар вкара топката във вратата на Каспер Шмайхел.

Юри Тилеманс пропусна да изравни резултата в 34-ата минута. Белгиецът нанесе много хубав удар, но Ниланд отново се намеси блестящо, успявайки да отклони топката, която след това срещна напречната греда.

Лестър успя да изравни резултата в 72-ата минута, когато Харви Барнс пусна много добър пас към Келечи Ихеаначо, който бе оставен непокрит и вкара топката във вратата на Ниланд.

Лестър можеше да осъществи пълен обрат в 80-ата минута, но ударът на Мадисън не бе точен.

В заключителните минути отборът на Лестър имаше превъзходство, но не успя да реализира създадените положения. В 89-ата минута Джони Еванс отправи опасен удар с глава, но встрани от вратата на Ниланд.

За сметка на това Астън Вила стигна до победата, вкарвайки в третата минута на добавеното време на срещата. Елмохамеди центрира в наказателното поле на Лестър, където защитниците не реагираха по възможно най-добрия начин и оставиха Трезеге да засече топката и да я вкара във вратата на Шмайхел.

По този начин Астън Вила се класира на финала на турнира за Купата на Лигата.