Аталанта победи Лацио с 2:0 като гост в мач от 22-ия кръг на Серия А. По този начин бергамаските вече са на трето място във временното класиране с актив от 41 точки. Римските „орли“ пък вече заемат последното място, даващо право на участие в Европа – шестото, с две по-малко.

„Нерадзурите“ излязоха напред в резултата на „Олимпико“ след 23 минути игра. Давиде Дзапакоста стреля от движение в наказателното поле и прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Иван Проведел.

В 48-ата минута Чиро Имобиле проби добре и напредна с топка в крака, стреля от изгодна позиция, но Хуан Мусо предугади намеренията ми и успя да спаси.

Само минута след това в ответната атака Аталанта бе изключително близо до второ попадение. Расмус Хойланд се шмугна между защитата и остана очи в очи с Проведел, който обаче се справи и спаси.

В 65-ата минута гостите все пак реализираха второ попадение. Адемола Лукман намери именно Хойланд, който се освободи от пазача си и изстреля топката в долния ляв ъгъл за 0:2.

Директор в Ювентус: Ако вземем куче, ще му плащаме по 3,5 милиона на година