Аталанта разгроми Удинезе със 7:1 в двубой от 9-ия кръг на Серия А. Хеттрик отбеляза Луис Муриел, два гола добави Йосип Иличич, а веднъж се разписаха Марио Пашалич и Амад Траоре. Почетният гол за „бианконерите“ реализира Стефано Окака.

Срещата между двата тима бе равностойна до момента, в който Никълъс Опоку бе изгонен с втори жълт картон. „Бергамаските“ се възползваха максимално от численото си преимущество и смазаха своя опонент по всички игрови показатели.

Гостите иначе започнаха чудесно и откриха резултата още в 12-ата минута. Симон Кяер сбърка фатално при изнасянето на топката и тя попадна във владение на Стефано Окака. Нападателят на „бианконерите“ нямаше проблем да вкара за 1:0, излязъл очи в очи с вратаря Пиерлуиджи Голини.

Удинесе обаче не успя да задържи аванса си и 10 минути. В 21-ата минута Йосип Иличич изравни 1:1 след добре организира бърза нападателна контраакция.

Малко повече от половин час игра след първия съдийски сигнал Никълъс Опоку остави гостите с човек по-малко на терена, след като бе изгонен с втори жълт, респективно червен картон. 21-годишният ганайски защитник влезе в краката на противников нападател и главният съдия Фабио Мареска нямаше друг избор. Нарушението бе извършено в наказателното поле и освен всичко останало Аталанта получи правото да изпълни дузпа. Луис Муриел не сгреши от бялата точка и пълният обрат в резултата бе факт – 2:1.

До края на първата част „бергамаските“ вкараха още едно попадение. Иличич от близко разстояние разстреля стража Хуан Мусо за 3:1. Това бе второто попадение на словенеца в срещата.

Малко след почивката за втори път се разписа и Луис Муриел за 4:1, след като бе оставен непокрит в наказателното поле. В 52-ата минута падна и пети гол във вратата на Удинезе. Негов автор бе Марио Пашалич. Германецът се измъкна от бранителите, получи топката от Алехандро Гомес и не остави шансове на вратаря със завършващия си удар.

Аталанта продължаваше да доминира и да не позволя на противника да си поеме въздух. Въпрос на време бе да падне поредният гол. В 74-ата минута Луис Муриел бе повален в наказателното поле и след консултация с ВАР бе отсъден 11-метров наказателен удар. Колумбиецът застана зад топката за втори път в мача и отново не сгреши. Резултатът стана 6:1 за „бергамаските“, а Муриел оформи своя хеттрик в срещата.

Минути по-късно влезлият от пейката Амад Траоре също записа своето име сред голмайсторите. 17-годишният вкара седмия гол за Аталанта (7:1) с удар от границата на наказателното поле.

С постигнатия успех „бергамаските“ заемат третото място с 20 точки от 9 мача. В следващия кръг те гостуват на четвъртия Наполи, който вече е на три точки зад тях с провала срещу СПАЛ. По същото време на двубоя Аталанта – Удинезе неаполитанците завършиха наравно със Спал 1:1 като гости.

Двата гола паднаха в първата четвъртина от сблъсъка. Наполи откри резултата (1:0) в 9-ата минута след далечен удар по земя на Аркадиуш Милик. Седем минути по-късно Ясмин Куртич възстанови равенството 1:1. Габриел Стрефеца намери словенеца на точката за изпълнение на дузпа с пас по земя отдясно на атаката. 30-годишният полузащитник шутира в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Давид Оспина.

В 38-ата минута главният съдия посочи бялата точка, след като футболист на Наполи бе фаулиран в наказателното поле, но след намеса от ВАР в крайна сметка 11-метров наказателен удар не бе отсъден.

До края на мача гостите владееха повече топката, но не създадоха куп положения. Преди да прозвучи последният съдийски сигнал пропуски направиха Фабиан Руис, Аркадиуш Милик и Фернандо Йоренте в заключителните секунди от мача.

В друг мач от 9-ия кръг на Серия А Торино и Каляри завършиха при същия резултат 1:1. „Сардинците“ поведоха пет минути преди почивката чрез Нахитан Нандес, но в 69-ата минута Симоне Дзадза изравни и оформи крайното 1:1.