Атланта Хоукс е първият отбор, осигурил си място в плейофите в НБА през тази година посредством Плей-ин турнира, в който победи Маями Хийт със 116:105.

Във „FTX Arena“ във Флорида гостите тръгнаха по-вдъхновено и до края на първото полувреме поведоха с 15 точки (65:50). В следващите две части домакините бяха по-активни, но така и не успяха да наваксат почти нищо от пасива си и при последната сирена в мача гостите ликуваха.

Най-резултатен за Хоукс бе Трей Йънг, който вкара 25 точки и добави 8 борби и 7 асистенции за 37 минути на паркета. Клинт Капела пък се отличи с 4 точки, 1 асистенция, но и 21 борби.

За Маями Кайл Лаури завърши мача с 33 точки, 4 борби и 5 асистенции за 33 игрови минути, но те не бяха достатъчни за „горещите“ да се класират за плейофите. Сега обаче, Маями ще има нов шанс да стигне до плейофите, като ротацията ще мери сили победителя от мача Торонто Раптърс – Чикаго Булс за мястото на 8-и поставен отбор в Източната конференция, който ще се изправи срещу завършили на първо място през редовния сезон Милуоки Бъкс.

Атланта Хоукс пък ще се изправи срещу завършилия на второто място в редовния сезон на Изток Бостън Селтикс в първия кръг оп плейофите.