Атлетик Билбао с ценни три точки срещу Виляреал (ВИДЕО)

Атлетик Билбао се наложи много трудно с 2:1 при домакинството на Виляреал от десетия кръг на Ла Лига.

Баските започнаха по-активно мача и в 12-ата минута след удара на Иняки Уилямс топката срещна напречната греда на вратата на Херонимо Руи.

Атлетик Билбао поведе с 1:0 в 14-ата минута. Домакините организираха добра контраатака, при която Иняки Уилямс центрира в наказателното поле на Виляреал, където Раул Гарсия засече топката и я прати във вратата на Херонимо Руи.

Жерард Морено получи контузия и в 21-ата минута бе сменен от Самюел Чуквуезе.

Атлетик Билбао можеше да вкара втори гол в 24-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Виляреал Иниго Мартинес стреля с глава, но право в ръцете на Херонимо Руи.

Виляреал успя да изравни резултата в 32-ата минута. Арно Данжума направи добър пробив по левия фланг, след което подаде към Франсис Коклен, който стреля от границата на наказателното поле на Атлетик Билбао, топката рикошира в Иниго Мартинес и влетя във вратата на Херонимо Руи.

Алекс Беренгер отправи опасен удар в 37-ата минута, но Херонимо Руи успя да спаси.

Унай Симон направи страхотно спасяване в 57-ата минута. Арно Данжума направи много добър пробив, след което стреля от границата на наказателното поле на Атлетик, но Симон се намеси по чудесен начин, избивайки топката в корнер.

Съдията Гийермо Куадра Фернандес свири дузпа за Атлетик Билбао в 75-ата минута. Наказателният удар бе реализиран от Икер Муниаин в 77-ата минута, а баските поведоха с 2:1.

Три минути по-късно Первис Еступинян извърши нарушение в наказателното поле на Виляреал и съдията Гийермо Куадра Фернандес свири нова дузпа в полза на Атлетик Билбао. Алекс Беренгер изпълни наказателния удар, но Херонимо Руи направи страхотно спасяване.

С тази победа Атлетик Билбао се изкачи на седмо място във временното класиране с 16 точки, а Виляреал е тринадесети с 11 точки.

Елче и Еспаньол завършиха 2:2 в друг мач от кръга, а Алавес спечели с 2:0 при гостуването на Кадис.