Атлетик Билбао спря пропадането

| Испания

Атлетик Билбао постигна втора победа от началото на новия сезон, след като се наложи с 2:0 при домакинството на Леванте от петия кръг на Ла Лига.

Баските можеха да поведат в резултата още в 11-ата минута, когато Икер Муниаин стреля, но защитник на Леванте изчисти пред голлинията.

Съдията Хавиер Рохас използва ВАР в 16-ата минута заради спорно положение в наказателното поле на Леванте, но в крайна сметка прецени, че няма основание да се свири дузпа в полза на домакините.

Раул Гарсия бе близо до това да вкара гол в 51-ата минута, но след удара му с глава топката се спря в напречната греда.

Атлетик Билбао поведе в резултата в 73-ата минута, когато Алехандро Беренгер се пребори със Серхио Постиго за топката, след което стреля покрай Руис Охеда, пращайки топката във вратата му.

Алехандро Беренгер вкара гол в 74-ата минута, но попадението не бе зачетено за засада преди паса към него.

Атлетик Билбао вкара втори гол в 79-ата минута. Йон Морсийо направи много добър пробив по левия фланг, след което центрира в наказателното поле на Леванте, където няколко играчи на гостите и вратарят се разминаха с топката, която попадна в Иняки Уилямс, който отблизо не пропусна да вкара и да направи резултата 2:0.

Атлетик Билбао има 6 точки, докато Леванте е с 3.