Атлетико Мадрид се подигра с Райо Валекано и го разби със 7:0 при визитата от третия кръг на Ла Лига. Алваро Мората вкара два гола във вратата на съперника, а футболистите на Диего Симеоне имаха тотално превъзходство и можеха да стигнат до още по-изразителен успех.

Атлетико Мадрид поведе в резултата още във 2-ата минута с гол на Антоан Гризман.

„Рохибланкос“ поведоха с 2:0 в 16-ата минута с попадение на Мемфис Депай.

Депай обаче получи контузия в 35-ата минута и бе заменен от Алваро Мората.

Само минута по-късно Науел Молин направи резултата 3:0 в полза на „дюшекчиите“.

В 73-ата минута Алваро Мората се възползва от много добър пас на Саул Нигес, за да направи резултата 4:0.

Само шест минути по-късно Анхел Кореа направи резултата 5:0 за Атлети.

В 84-ата минута Кореа асистира за втория гол в двубоя на Мората.

Маркос Йоренте оформи крайни резултата в срещата в 86-ата минута.

С този успех Атлетико Мадрид се изкачи на второ място в класирането със 7 точки и значително по-добра голова разлика от Жирона и Барселона, които също имат по 7 точки. Райо Валекано е осми с 6 точки.

В следващия кръг на Атлетико Мадрид е домакин на Севиля, а Райо Валекано гостува на Реал Бетис.